WYRÓŻNIENIE DLA STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ DZIEKANOWA

Człowiek umiera pierwszy raz normalnie, tak jak wszyscy. Drugi raz  żyje tak długo, jak długo pamiętają o nim najbliżsi i przyjaciele.

Z przyjemnością informujemy, że nasze stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie w XXVII konkursie na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania „Z dziejów OSP” za pracę „Z historii Dziekanowa Polskiego – wpomnienie o Stanisławie Kozłowskim w stulecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim” . Konkurs został zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie. Stowarzyszenie reprezentowali: Elżbieta Podolska (przedstawiciel stowarzyszenia), Mirka Szcześniak (członkini stowarzyszenia), oraz Andrzej Kozłowski (wnuk Stanisława Kozłowskiego).

Dla tych Państwa, którzy nie mieli okazji zapoznać się ze wspomnieniem o Stanisłwie Kozłowskim, mieszkańcu Dziekanowa Polskiego, założycielu i pierwszym Komendancie OSP Dziekanów Polski, zamieszczamy link do naszej relacji: https://dziekanowpolski.pl/z-historii-dziekanowa-polskiego-wspomnienie-o-stanislawie-kozlowskim-w-stulecie-powstania-ochotniczej-strazy-pozarnej-w-dziekanowie-polskim/

Dziekanów Polski, 7 listopad, 2021 r.