Dożynki sołeckie 2019

      W dniu 25 sierpnia br. odbyły się dożynki sołeckie organizowane dla mieszkańców wsi Dziekanów Nowy i Dziekanów Polski  przez sołtysów Panią  Krystynę Salwowską i Pana Henryka Zielińskiego. W spotkaniu uczestniczyła Pani burmistrz  Małgorzata  Żebrowska-Piotrak, wiceburmistrzowie Paweł Bohdziewicz i Witold Gawda oraz Pan  Adam  Salwowski – przewodniczący Rady Miasta i liczni radni.

Było gwarnie, wesoło i bardzo smacznie. Piękna pogoda sprzyjała wysokiej frekwencji. Niektórzy mieszkańcy przybyli na dożynki całymi rodzinami z dziećmi. Serwowane przez pana Skarbka  posiłki cieszyły się dużym wzięciem. Bardzo dobrze zorganizowano także plac zabaw dla dzieci. Szczególnym powodzeniem cieszyła się zjeżdżalnia, polewana z uwagi na upał przez strażaków sikawkami z wozu strażackiego, karuzela i konkursy dla dzieci .

Profesjonalny i wielce pouczający pokaz ratownictwa drogowego  ochotniczej straży pożarnej z Dziekanowa Polskiego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych jak i dzieci .

Organizatorom imprezy należą się serdeczne podziękowania za wspaniałą atmosferę i  organizację tegorocznych dożynek sołeckich. 🙂