Czy będą światła na ulicy Rolniczej w Dziekanowie Polskim?

W związku z rosnącym zagrożeniem dla pieszych na ulicy Rolniczej w Dziekanowie Polskim podjęliśmy inicjatywę zainstalowania świateł przy przejściach dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Rolniczej i Wędkarskiej. 5 czerwca 2019 r spotkaliśmy się z pracownikami Zarządu Dróg Powiatowych w Ożarowie Mazowieckim w celu przedstawienia problemu oraz omówienia możliwości zwiększenia bezpieczeństwa w Dziekanowie Polskim i spowolnienia ruchu na ulicy Rolniczej.

Wnioskowaliśmy o:

  1. Rozważenie możliwości postawienia znaków drogowych  ograniczających prędkość pojazdów do 40 km/h na ul. Rolniczej  na początku i końcu wsi Dziekanów Polski tj. w rejonie ul. Krasnoludków, ul. Wędkarskiej i ul. Turystycznej.
  2. Zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rolniczej z ul. Wędkarską z uwagi na dużą ilość groźnych  kolizji drogowych w tym miejscu/ ostatnia w kwietniu br.- samochód wjechał na posesję i zatrzymał się na domu/ oraz duży ruch pojazdów w kierunku S7 / a docelowo w kierunku planowanego przy ul. Wędkarskiej węzła Sadowa/.
  3. Zainstalowanie dodatkowego doświetlenia przejść dla pieszych przy 3 przystankach autobusu 750- Dziekanów Polski  Wschód i Centrum i Zachód.

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy w odpowiedzi z Zarządu Dróg w Ożarowie Mazowieckim: