Dożynki 2018 w Dziekanowie

Dożynki 2018 w Dziekanowie Polskim

Jak co roku sołectwa Dziekanów Polski i Dziekanów Nowy zorganizowały dożynki dla mieszkańców. Choć plonów u nas niewiele, gdyż rolne jeszcze kilka lat temu sołectwa, dziś pokryte są krzakami i ugorami, aby tradycji stało się zadość, snopy zboża i zbiory warzywne witały gości. Rady sołeckie zapewniły pieczone kiełbaski, kaszankę, ciasta i słodycze, napoje. Wśród wielu atrakcji dla najmłodszych były: karuzela, dmuchana zjeżdżalnia i niezawodni strażacy z OSP Dziekanów Polski ze swoim sprzętem. Choć pogoda spłatała nam figla, mieszkańcy dopisali.

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dziekanowa też wzięli udział w dożynkach, a chcąc pochwalić się swoją inicjatywą i zaprosić do współpracy, przygotowali specjalnie na tę okazję baner i postanowili zaprezentować się  mieszkańcom. Oto my, poniżej:

Interwencja policji

Niestety, ku naszemu zdziwieniu pani sołtys Krystyna Salwowska, za zgodą sołtysa Dziekanowa Polskiego Henryka Zielińskiego, wezwała ochronę z firmy Juventus, która w sposób bardzo wulgarny i brutalny potraktowała naszych członków i starała się zerwać baner. Po krótkim czasie wezwano także policję, która nakazała nam usunięcie banera, twierdząc, że znajdujemy się na terenie prywatnym, i jako mieszkańcy Dziekanowa Polskiego nie mamy prawa prezentować naszych obywatelskich inicjatyw.

 

Elżbieta Podolska